Vine Moș Crăciun la Florești

PROGRAM SCENA PRINCIPALĂ ( INTRAREA LIBERĂ)

23 NOIEMBRIE
19:00 DESCHIDERE SAT (APRINDEREA LUMINILOR ÎN SAT)
19:10 PRIMIREA LUI MOS CRÎCIUN
19:30 SPECTACOL PENTRU COPII – “ MOȘ CRĂCIUN ȘI PRIETENII “
20:30 CONCERT SUSȚINUT DE ANDRA, CONNECT-R ȘI WHAT’S UP (GAZDA EVENIMENTULUI – CĂTĂLIN MĂRUȚĂ)

24 NOIEMBRIE
12:00 – 13:00 MINI DISCOTECA CRĂCIUNULUI (DIVERTISMENT PENTRU COPII )
18:00 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 CORALA ARMONIA – CONCERT COLINDE 20:30 CONCERT COLINDE

25 NOIEMBRIE
12:00 – 13:00 MINI DISCOTECA CRĂCIUNULUI (DIVERTISMENT PENTRU COPII )
18:00 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 FUEGO – CONCERT COLINDE

26 NOIEMBRIE
18:30 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 CONCERT COLINDE

27 NOIEMBRIE
18:30 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 CONCERT COLINDE

28 NOIEMBRIE
18:30 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 SPECTACOL PENTRU COPII
20:00 CONCERT COLINDE

29 NOIEMBRIE
12:00 -20:00 FESTIVALUL NAȚIONAL DE COLINDE FLOREȘTI
18:30 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 CONCERT COLINDE

30 NOIEMBRIE
SPECTACOL DEDICAT CENTENARULUI MARII UNIRI (ROMÂNIA ÎN SĂRBPTOARE – 100 DE ANI DE ISTORIE)
18:00 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
18:05 ORCHESTRA LĂUTARII DE LA CHIȘINĂU, DIRIJOR NICOLAE BOTGROS – SPECTACOL SUSȚINUT DE : ION PALADI, PAUL ANANIE, DANIEL POP, NICU MÂȚĂ, ANDRADA ȘI AMALIA CODOREAN, ANDREEA HAISAN, GABRIEL DUMITRU, ANSAMBLUL ȘOIMII CARPAȚILOR – PREMIERE ANSAMBLUL ȘOIMII CARPA/ILOR (JUNIORII MICI, JUNIORII MARI, SENIORII, VETERANII)

1 DECEMBRIE
11:00 – INAUGURARE CATARG (LOCAȚIE: MONUMENTUL EROILOR) – PARADA MILITARĂ – FANFARA MILITARĂ
12:00 – 13:00 (DIVERTISMENT PENTRU COPII )
18:00 – PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
18:30 – ANAMBLUL BRAULET – REPUBLICA MOLDOVA (COLINDE, OBICEIURI DE IARNĂ, DANSURI )
19:00 – ANSAMBLUL DUMBRĂVIȚA – PRAHOVA (OBICEIURI DE IARNĂ )
19:30 – ANSAMBLUL SLOBOZIA MARE – REPUBLICA MOLDOVA (DANSURI, OBICEIURI DE IARNĂ, COLINDE)

2 DECEMBRIE
12:00 – 13:00 ( DIVERTISMENT PENTRU COPII )
18:00 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
18:30 – CONCERT COLINDE, DANSURI, OBICEIURI DE IARNĂ

3 DECEMBRIE
18:30 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 CONCERT COLINDE

4 DECEMBRIE
18:30 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 CONCERT COLINDE

5 DECEMBRIE
17:30 – 21:00 ÎN AȘTEPTAREA LUI MOȘ NICOLAE (MOȘUL OFERĂ DULCIURI PENTRU COPII )
19:00 CONCERT COLINDE

6 DECEMBRIE
18:30 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 SPECTACOL PENTRU COPII
20:00 CONCERT COLINDE

7 DECEMBRIE
18:00 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 ANSAMBLUL TRANSILVANIA DIN BAIA MARE ( DANSURI, OBICEIURI DE IARNĂ, COLINDE)

8 DECEMBRIE
12:00 – 13:00 MINI DISCOTECA CRĂCIUNULUI (DIVERTISMENT PENTRU COPII )
18:00 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 NICO – CONCERT COLINDE

9 DECEMBRIE
12:00 – 13:00 (DIVERTISMENT PENTRU COPII)
18:00 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 OANA TOMOIAGĂ (SPECTACOL DE MUZICĂ POPULARĂ ȘI COLINDE )

10 DECEMBRIE
18:30 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 CONCERT COLINDE

11 DECEMBRIE
18:30 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 SPECTACOL PENTRU COPII
20:00 CONCERT COLINDE

12 DECEMBRIE
18:30 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 CONCERT COLINDE

13 DECEMBRIE
18:30 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 CONCERT COLINDE

14 DECEMBRIE
18:30 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 SPECATOL PENTRU COPII
20:00 CONCERT COLINDE

15 DECEMBRIE
12:00 – 13:00 (DIVERTISMENT PENTRU COPII )
18:30 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 OBICEIURI DE IARNĂ DANSURI, COLINDE – 20:00 NARCISA SUCIU ( CONCERT COLINDE )

16 DECEMBRIE
12:00 – 13:00 MINI DISCOTECA CRĂCIUNULUI (DIVERTISMENT PENTRU COPII )
18:30 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 JUNII SIBIULUI ( OBICEIURI DE IARNĂ, COLINDE, DANSURI )
20:00 CONCERT COLINDE

17 DECEMBRIE
18:30 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 CONCERT COLINDE

18 DECEMBRIE
18:30 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 CONCERT COLINDE, OBICEIURI DE IARNĂ

19 DECEMBRIE
18:00 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
18:30 SPECTACOL CARITABIL “SPERANȚĂ PENTRU VIAȚĂ“

20 DECEMBRIE
18:30 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 CONCERT COLINDE
20:00 OBICEIURI DE IARNĂ, DANSURI, COLINDE

21 DECEMBRIE
18:00 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 CONCERT COLINDE
20:00 ANSAMBLUL DE DANSURI (OBICEIURI DE IARNĂ, DANSURI, COLINDE)

22 DECEMBRIE
12:00 – 13:00 ( DIVERTISMENT PENTRU COPII)
18:00 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 SPECACOL PENTRU COPII
20:00 CONCERT COLINDE

23 DECEMBRIE
18:00 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
18:30 SPECTACOL PENTRU COPII
19:00 CONCERT COLINDE
20:00 PAULA SELING (CONCERT COLINDE)

24 DECEMBRIE
18:00 PRIMIREA LUI MOȘ CRĂCIUN
19:00 SPECTACOL FEERIA CRĂCIUNULUI
20:00 CONCERT COLINDE

IN PERIOADA 25 DECEMBRIE – 3 IANUARIE 2019 “SATUL LUI MOȘ CRĂCIUN” ESTE DESCHIS ZILNIC ÎNTRE ORELE 11:00 – 22:00 PENTRU ACTIVITĂȚI DEDICATE ÎNTREGII FAMILII (PATINOAR, PARC DE DISTRACȚII, VIZITĂ ÎN CASA LUI MOȘ CRĂCIUN, ATELIERE DE CREAȚIE) VENDORI, FOOD & DRINK ETC
INTRAREA LIBERĂ !!!



Leave a Comment