Majorete și dans modern – Cupa Gh. Șincai Florești

CUPA ȘCOLII „GHEORGHE ŞINCAI” FLOREŞTI

CONCURS DE MAJORETE

ŞI DANS MODERN

EDIŢIA a VII-a

6 APRILIE 2019

FLOREŞTI, JUDEŢUL CLUJ

 

 

 

 

ORA

 

 

PROGRAMUL EVENIMENTULUI

8:00-9:00 · Sosirea participanților
   
 

 

 

9:00-10:25

PROGRAMUL CONCURSULUI – PARTEA I
                               Peewee Groupstunt
                               Junior Allgirl Groupstunt
                              Junior Coed Groupstunt
                               Peewee Cheer
                             Junior AllGirl Cheer
                              Junior Coed Cheer
                             Senior Coed Cheer

 

10:25-10:35 · Pauza de ridicare a covorului
 

 

10:35-11:35

 

 

                        Pre-peewee

Dance-freestyle
Dance-contemporan
Majorete Traditionale
Majorete Show

Cheerdance frystyle

 

11:35-12:35

 

                     Peewee

 

Majorete Traditionale

Majorete Show
 
 
12:40-13:30 · Deschiderea oficială a concursului

· Pauza de jurizare &Premierea –PARTEA I

  PROGRAMUL CONCURSULUI – PARTEA A II-A

 

13:30-15:20              Peewee Dance-freestyle
Dance Hip-hop
 

 

 

 

15:25-16:30

 

 

        

 

         Junior

 

 

Dance contemporan
Cheerdance frystyle
 

Majorete show

Majorete Traditionale

Dance Freestyle

Dance Hip-hop

 
 

 

16:30-17:00

 

 

       Senior

Majorete show
Majorete Traditionale
Dance Freestyle
Dance contemporan

Dance Hip-hop

 

17: 00-18:00

 

Pauza de jurizare &Premierea –PARTEA A II-A

 

 

 

 

 

 

 

DESFĂȘURĂTOR

 

CUPA ȘCOLII „GHEORGHE ŞINCAI” FLOREŞTI

CONCURS DE MAJORETE

ŞI DANS MODERN

 

EDIŢIA a VII-a

 

6 APRILIE 2019

 

 

 

  

Category/Categoria

 

Code/

Codul

 

Team/Echipa

 

 

 

Timeline-

Ora intrării

    Peewee Groupstunt PGS 1. Top Secret,  Asociația Sportivă Școlară „Gheorghe Șincai” Florești

 

2. Little Secret,  Asociația Sportivă Școlară „Gheorghe Șincai”Florești

 

3. Pretty Secret,  Asociația Sportivă Școlară „Gheorghe Șincai”Florești

9:05

 

 

9:10

 

9:15

 

 

 Junior Allgirl Groupstunt JAG 1. Destiny Pearls, Asociația Sportivă Școlară „Gheorghe Șincai” Florești

 

2. Destiny Sunshine,  Asociația Sportivă Școlară „Gheorghe Șincai” Florești

 

3. Destiny Angels, Asociația Sportivă Școlară „Gheorghe Șincai” Florești

 

9:20

 

 

9:25

 

 

9:30

 

   Junior Coed Groupstunt JCG 1. L- Cheers,  Cheers All Stars , Bistrița

 

9:35

 

Peewee cheer PAC

PCC

1. Knights of Transylvania, “Fan Club Majorete” Cluj-Napoca

 

2. Top Secret,  Asociația Sportivă Școlară „Gheorghe Șincai” Florești

 

3. Râșnov cheerleaders, Clubul Sportiv Olimpic Cetatea Râșnov

 

4.Sparkle Cheers, Cheers All Stars  Bistrița

 

9:40

 

 

9:45

 

 

9:50

 

 

9:55

 

         Junior AllGirl Cheer JAC 1. Destiny Cheer, Asociația Sportivă Școlară „Gheorghe Șincai” Florești

 

10:00

 

 

            Junior Coed Cheer JCC 1.  Râșnov cheerleaders, Clubul Sportiv Olimpic Cetatea Râșnov

 

2. Knights of Transylvania, “Fan Club Majorete” Cluj-Napoca

 

3.Cheers Juniors,  Cheers All Stars  Bistrița

10:05

 

 

10:10

 

 

10:15

 

Senior Coed

Cheer

SCC 1. Knights of Transylvania, “Fan Club Majorete” Cluj-Napoca 10:20

 

 

 

    Pauza de retragere a covorului 10 minute

 

10: 25 -10:35

 

       Pre-peewee Dance-     freestyle PPD 1. Timi Time, Clubul de dans modern Timi Time  Târgu Mureș

 

2. Sweet generation, Asociația Sportivă Unirea

 

3. Pământul, Adventure Time Florești

10:35

 

 

10:40

 

10:45

 

   Pre-peewee

Dance-                  contemporan

PPD 1. Baby generation, Asociația Sportivă Unirea,

 

2. The Dolls, Clubul de Dans și Gimnastică Florești

 

 

10:50

 

10:55

 

     Pre-peewee

       Majorete Traditionale

PPT 1. Baby Dolls, Clubul Copiilor Câmpia Turzii

 

2. MCM Girls,  Casa Municipală de Cultură Gherla

 

3.Queens Dancing,  Asociația Sportivă Invictus Gherla

 

 

11:00

 

11:05

 

11:10

 

   Pre-peewee

   Majorete Show

PPS 1.  Magic, Școala Generală „Liviu Rebreanu” Cluj-Napoca

 

2.  Best Junior,  Asociația Club Sportiv Best Junior

 

3.   Happy,  Liceul Teoretic Eugen Pora Cluj-Napoca

 

 

11:15

 

 

11:20

 

11:25

 

    Pre-Peewee cheerdance

frystyle

PCD 1. Baby Cheers,  Cheers All  Stars  Bistrița

 

 

11:30

 

     Peewee Majorete Traditionale PT 1. Apulum,  Școala  Gim. “Ion Agârbiceanu” Alba Iulia

 

2. MCM Girls,  Casa Municipală de Cultură Gherla

 

3. Alegria,  Clubul Sprtiv Alegria Zalău

 

4. Magic,  Școala Generală „Liviu Rebreanu” Cluj-Napoca

 

5.Star Girls,  Clubul Copiilor Câmpia Turzii

 

6. Pinky Star,  Clubul Sportiv Alegria Zalău

 

7. Queens Dancing,  Asociația Sportivă Invictus Gherla

11:35

 

11:40

 

11:45

 

11:50

 

 

11:55

 

12:00

 

12:05

 

       Peewee Majorete show PS 1. Top Dance, Școala Gimnazială “Octavian Goga” Cluj-Napoca

 

2. Best Junior, Asociația Club Sportiv “Best Junior” Cluj-Napoca

 

3. Happy,  Clubul Sportiv Voința Cluj-Napoca

 

4. Sweet Girls,  Clubul Copiilor Câmpia Turzii

 

5. Magic,  Școala Generală „Liviu Rebreanu” Cluj-Napoca

 

6. Logo Dance Star, Logo Dance Oradea

 

12:10

 

 

12:15

 

 

12:20

 

12:25

 

12:30

 

 

12:35

    Deschiderea oficială a Concursului

 

 

Pauza de jurizare și premierea PARTEA  I

 

 

12:40- 13:30
    Peewee Dance-

freestyle

PD 1.  Pirații din Caraibe,  Adventure Time  Florești

 

2. Mini generation,  Asociatia Sportiva Unirea

 

3. Timi Time,   Clubul de dans Timi Time Târgu –Mureș

 

4. Alegria,  Clubul Sportiv Alegria Zalău

 

5. Logo Dance Star-India,  Logo Dance Oradea

 

6.Fly,  Clubul Copiilor Turda

 

7. Pinky Star, Clubul Sprtiv Alegria Zalău

 

8. MiniT generation,  Asociația Sportivă Unirea

13:30

 

13:35

 

13:40

 

 

13:45

 

13:50

 

13:55

 

14:00

 

14:05

 

   Peewee Dance-

hip-hop

PD 1. New generation,  Asociația Sportivă Unirea

 

2.  Just us Lechința,   Cheers All Stars  Bistrița

 

3. Mini generation,  Asociația Sportivă Unirea

 

14:10

 

14:15

 

14:20

 

 

  Peewee-Dance-  contemporan PD 1.  Shyny Star, Clubul de Dans și Gimnastică Florești

 

2. Fly, Clubul Copiilor Turda

 

3. New Generation,  Asociația Sportivă Unirea

 

14:25

 

14:30

 

14:35

 

      Peewee cheerdance

  frystyle

PCD 1. Twinkle Cheers,  Cheers All  Stars  Bistrița

 

2.Eclipse,  Club Sportiv Voința Cluj-Napoca

 

3. Happy,  Liceul Teoretic „Eugen Pora” Cluj-Napoca

 

4. Royal Cheers, Cheers All Star Bistrița

 

 

14:40

 

14:45

 

14:50

 

14:55

 

     Junior

Majorete show

JS 1. Logo Dance-Sweety Fly,   Logo Dance Oradea

 

15:00

 

     Junior Majorete

traditionale

JT 1. Magic, Școala Generală „Liviu Rebreanu” Cluj-Napoca

 

2. Dreams Girls, Clubul Copiilor Câmpia Turzii

 

3. MCM Girls, Casa Municipală de Cultură Gherla

 

4. Queens Dancing,  Asociația Sportivă Invictus Gherla

Cheers

15:05

 

 

15:10

 

15:15

 

15:20

 

 

Junior Dance

Freestyle

JD 1. T generation,  Asociatia Sportiva Unirea

 

2. Steluțele,   Clubul de Dans și Gimnasticș Florești

 

3. Logo Dance Sweety Greece,  Logo Dance Oradea

 

4. A&Queens,  Asociația Sportivă Invictus Gherla

15:25

 

15:30

 

15:35

 

15:40

 

Junior Dance

Hip-hop

JD 1. Blue J. Dance,  Clubul de Dans și Gimnastică Florești

 

2. Bliss,  Școala Gim. Luna de Sus

 

3. T-generation,  Asociația Sportivă Unirea

 

4. Pink Space Crew, Școala Gim. Luna de Sus

 

15:45

 

15:50

 

15:55

 

16:00

       Senior show SS 1. Logo Dance Elitte, Logo Dance Oradea 16:30
      Senior traditional ST 1. MCM Girls,  Casa Municipală de Cultură Gherla 16:35

 

    Senior Dance

      Freestyle

 

SD 1. Logo Dance Elite Tango,  Logo Dance Oradea

 

2. Bam-bum,  Clubul Copiilor Turda

 

16:40

 

16:45

   Senior dance      contemporan SD 1. Fantasy,  Liceul de coregrafie și artă dramatică “Octavian Stroia” Cluj-Napoca

 

16:50

 

     Senior Dance

Hip-hop

 

SD 1. ReBeLe, Clubul Copiilor Dej

 

2. Confidance,  Clubul de Dans și Gimnastică Florești

 

3. Bam-bum,  Clubul Copiilor Turda

 

16:55

 

17:00

 

17:05

    PAUZA de  jurizare și premierea Partea II

 

 

17:10- 18:00

 

 

 

 

 

 

!!!     Acest desfășurător poate suferi modificări legate de ora intrării echipelor în concurs!

 



Leave a Comment