” Cooperativa din justiţia romană”(I). Era Rodica Stănoiu.

rudeIncepem prezentarea legăturilor dintre judecatori si diferite institutii ale Statului. Ne mai întrebăm de ce Statul Român pierde în serie procesele la CEDO ? Dar să nu pierdem timpul, începem cu ICCJ, din timpul domniei Rodicai Stănoiu .

1 – LIDIA BARBULESCU, vicepresedintele Inaltei Curti

– sotul Constantin Barbulescu, procuror la Parchetul Tribunalului Olt;

– fiica Alina Barbulescu, consilier la Institutul national de Criminologie;

– fratele Gheorghe Constantinescu, procuror la Parchetul Tribunalului Olt;

– cumnata Violeta Constantinescu, registrator Birou Carte funciara Olt;

– verisor Stefanel Negulici, avocat in Baroul Olt;

2 – ANTON PANDREA, presedintele Sectiei penale

– sotia Alexandra Pandrea, avocat in Baroul Bucuresti;

– fiica Andreea Ioana Pandrea, avocat in Baroul Bucuresti;

– sora Mariana Victoria Ioan, procuror la Parchetul Capitalei;

– cumnatul Mihai Ioan, procuror la Parchetul General – DIICOT;

3 – EUGENIA LOHAN, presedintele Sectiei comerciale

– nepoata Mihaela Bolintineanu, consilier BCR;

4 – VICTORIA GABRIELA BIRSAN, presedintele Sectiei contencios-administrativ

– sotul Corneliu Birsan, judecator la CEDO Strasbourg;

– sora Tatiana Dragomir, consilier juridic la Ministerul Justitiei;

5 – MARIA ANGHELESCU, judecator

– fiul Cosmin Anghelescu, avocat in Baroul Bucuresti;

– fiica Olivia Anghelescu, expert la Institutul national al Magistraturii;

6 – MIRCEA ARON, judecator

– sotia Florentina Aron, notar public;

7 – VOICA IOANA BARBULESCU, judecator

– fiul Virgil Barbulescu, avocat in Baroul Bucuresti;

8 – DRAGOS BARCANESCU, judecator

– sotia Camelia Barcanescu, avocat in Baroul Bucuresti;

9 – GABRIELA ELENA BOGASIU, judecator

– sotul Mihai Bogasiu, avocat in Baroul Bucuresti;

– afin gradul II Claudia Bogasiu, avocat in Baroul Bucuresti;

– afin gradul IV Mircea Mihai, avocat in Baroul Bucuresti;

10 – GHEORGHE BUTA, judecator

– sotia Mariana Buta, notar public;

– fiul Paul George Buta, consilier juridic Asociatia de Drept al Proprietatii Intelectuale;

– sora Elena Carlig, judecator la Curtea de Apel Brasov;

– nepoata Daniela Iorga, notar public;

11 – ELENA CARCEI, judecator

– nepot Viorel Pavel, grefier Tribunalul Buzau;

– nepoata Geta Tohaneanu, grefier sef la Parchetul Tribunalului Buzau;

12 – MARIANA CIRSTOCEA, judecator

– afin gradul IV, Daniela Onea, consilier juridic SC T. Turceni SA;

– afin gradul IV, Badita Onea, grefier la Judecatoria Craiova;

– afin gradul II, Simona Ilie, grefier la Curtea de Apel Craiova;

13 – ADRIANA CHIOSEAUA, judecator

– fiul Horia Chioseaua, avocat la SCPA „Musat si asociatii”;

14 – GILICA CIUCA, judecator

– verisoara Irina Zamfirescu, avocat in Baroul Bucuresti;

– nepotul Claudiu Zamfirescu, jurist la Curtea de Arges;

15 – RODICA COSMA, judecator

– sotul Marius Daniel Cosma, judecator la Curtea de Apel Brasov;

16 – FLORIN COSTINIU, judecator

– sotia Viorica Costiniu, judecator la Curtea de Apel Bucuresti;

– fiica Alexandra Croitoru, avocat in Baroul Bucuresti;

– varul Ionel Marian Costiniu, avocat in Baroul Bucuresti;

17 – LAVINIA CURELEA, judecator

– sora Nicoleta Curelea, grefier la Curtea de Apel Ploiesti;

18 – ADRIANA VIORICA DENES, judecator

– fiica Oana Andreea Denes, avocat Baroul Bistrita Nasaud;

19 – IOANA DRAGOMIR, judecator

– fiul George Augustin Dragomir, avocat in Baroul Vaslui;

20 – DRAGU CRETU, judecator

– fiica Oana Dragu (Constantin), notar la Galati;

– ginerele Mihaita Constantin, avocat in Baroul Galati

21 – MAGDALENA DUMITRU, judecator

– fiica D. Toma Dragomir, avocat in Baroul Bucuresti;

22 – EMILIA EZER, judecator

– sotul Gheorghe Ezer, avocat in Baroul Bucuresti;

– fiul Marius Ezer, avocat in Baroul Bucuresti;

– fratele Gheorghe Tanase, executor UNEJ;

– cumnatul Lucian Ezer, executor UNEJ;

– cumnata Virginia Ezer, grefier la Inalta Curte de Casatie;

– nepotul Bogdan Ezer, avocat in Baroul Bucuresti;

23 – ELENA FLOREA, judecator

– ruda de gradul II Tudora Dracea, judecator la Curtea de Apel Craiova;

– afin gradul I Raluca Alexandra Floarea, consilier juridic la CMN Technologies;

24 – NICOLETA FLOREA, judecator

– verisoara Adina Antone, registrator la Oficiul de Cadastru Brasov;

– verisoara Diana Gheorghe, jurist la BNP „Cazan Maria” Brasov;

25 – GABRIELA GASPAR, judecator

– sotul Acsinte Gaspar, judecator la Curtea Constitutionala;

– cumnata Maria Negrila, avocat in Baroul Bucuresti;

– nora Adriana Gaspar, avocat la SCA Nestor;

– afin gradul IV Monica Negrila, avocat in Baroul Bucuresti;

– ruda gradul III Crisan Nedelcu, notar in Bucuresti;

26 – TRAIAN GHERASIM, judecator

– sotia Elisabeta Gherasim, judecator la Curtea de Apel Ploiesti;

– fiul Andrei Gherasim, avocat in Baroul Bucuresti;

– nepoata Cristina Iamandi, consilier juridic la RAFO SA Onesti;

27 – GHICIU PASCU, judecator

– fiica Adriana Filip, procuror DIICOT;

28 – FLORICA GLODEAN, judecator

– fiica Nicoleta Glodean, avocat in Baroul Bucuresti;

29 – NINA ECATERINA GRIGORAS, judecator

– sotul Gabriel Grigoras, avocat in Baroul Bucuresti;

– ruda de gradul IV Mihai Marinescu, avocat in Baroul Bucuresti;

30 – CARMEN MINODORA IANOSI, judecator

– sotul Nelu Cristinel Ianosi, comisar la IPJ Brasov;

31 – GABRIEL IONESCU, judecator

– sotia Stefania Ionescu, avocat in Baroul Bucuresti;

32 – CORINA JIJIE, judecator

– sotul Antonel Jijie, subprefect la Prefectura Dambovita;

– sot de verisoara Mihai Dragos Tilnepea, jurist la CAS Prahova;

33 – ROZALIA ANA LAZAR, judecator

– sotul Petru Lazar, avocat in Baroul Bucuresti;

34 – CARMEN GAROFITA LUNGU FULGA, judecator

– sora Diana Sulea, grefier la Curtea de Apel Bucuresti;

35 – GHEORGhitA LUTAC, judecator

– sora Elena Mincu, judecator la Curtea de Apel Bucuresti;

36 – SIMONA CAMELIA MARCU, judecator

– sotul Gil Vasile, avocat;

– afin gradul II Marius Nicu Vasile, procuror la Parchetul Sectorului 4;

– afin gradul IV Adi Liliana Grigore, grefier la Judecatoria Buftea;

– afin gradul IV Silvia Ileana Raportaru, grefier la Inalta Curte de Casatie;

37 – GHEORGHE STEFAN MATEESCU, judecator

– fiica Liana Camelia Mateescu, avocat stagiar;

38 – NICULAE MANIGUTIU, judecator

– sotia Elena Mihaela Manigutiu, prim-procuror adjunct la Parchetul Judecatoriei Sibiu;

– cumnata Daniela Ciobota, grefier la DIICOT Sibiu;

– var primar Viorel Ciobota, comisar la Garda Financiara Mures;

– var primar Mircea Ciobota, agent politie Mures;

39 – AURELIA MOTEA, judecator

– fiul George Motea, avocat in Baroul Bucuresti;

40 – RUXANDRA NEAGU, judecator

– afin gradul III, Irina Gabriela Popescu, avocat;

41 – SILVIA NEBELA, judecator

– fiica Adriana Maria Nebela, notar in Timisoara;

42 – ADINA NICOLAE, judecator

– sotul Marian Nicolae, avocat in Baroul Bucuresti, director la Pandectele Romane si arbitru la Curtea de Arbitraj Bucuresti;

43 – MIHAI STANJENEL NUCA, judecator

– sotia valentina Nuca, avocat in Baroul Bucuresti;

– fiul Paul Nuca, avocat in Baroul Bucuresti;

– sora Daniela Ratz, avocat in Baroul Bucuresti;

– nora Monica Nuca, consilier juridic la SC Complex Apicol SA Bucuresti;

44 – MAURA OLARU, judecator

– ruda de gradul III, Ovidiu Zarnescu, avocat;

45 – VICTOR CAMENITA PASCA, judecator

– fiica Sandra Camenita Pasca, procuror la Parchetul Buftea;

– fiica Sorana Camenita Pasca, avocat in Baroul Bucuresti;

– cumnatul Viorel Pasca, avocat in Barou Timis;

– cumnata Mihaela Pasca, avocat in Baroul Timis;

– nepotul Ionut Pasca, avocat in Baroul Timis;

– nepotul Mihai Pasca, avocat in Baroul Timis;

46 – STEFAN PISTOL, judecator

– fiica Raluca Cristina Pistol, grefier la Curtea de Apel Bucuresti;

47 – DOINA POPESCU, judecator

– verisoara Alexandrina Nicolae, avocat la Baia Mare;

48 – NELA PETRISOR, judecator

– varul Andrei Ionut Claudiu, judecator la Judecatoria Pogoanele – Buzsu;

49 – IULIANA POPESCU, judecator

– sotul Corneliu Popescu, procuror la Parchetul Inaltei Curti;

– fiul Alexandru Popescu, avocat in Baroul Bucuresti;

– nora Irina Gabriela Popescu, avocat la BI „Vasile Manea Dragulin”;

– ginerele Gabriel Mihai Sirghi, consilier juridic la SC Ovi Mar Impex Company SRL;

50 – MARIANA ZENOVIA POPESCU, judecator

– sotul Nicolae Popescu, avocat in Baroul Bucuresti;

51 – VALERIA POPOV, judecator

– sotul Mihai Popov, procuror general la Parchetul Curtii Militare de Apel;

– verisoara Carmen Tatarus, avocat in Baroul Bucuresti;

52 – IULIANA PUSOIU, judecator

– fiica Raluca Hurdubaliu, jurist la BCR;

– var primar Dorin Georgescu, avocat in Baroul Bucuresti;

53 – VERONICA RADULESCU, judecator

– var primar Cristian Pop, avocat in Baroul Bucuresti;

54 – ANA ALEXANDRINA SAVIN, judecator

– nepoata Anca Savin, avocat in Baroul Bucuresti;

55 – CARMEN SIRBU, judecator

– tatal Benedict Sirbu, consilier de concurenta la Consiliul Concurentei;

– fratele Cristian Sirbu, avocat in Baroul Bucuresti;

56 – OCTAVIA SPINEANU – MATEI, judecator

– tatal Ion Matei, avocat in Baroul Prahova;

57 – LIVIA DOINA STANCIU, judecator

– sotul Andrei Stanciu, avocat in Baroul Tulcea;

58 – GABRIELA STECOZA, judecator

– fiul Gabriel Catalin Stecoza, consilier parlamentar la Camera Deputatilor;

59 – IOANA SURDESCU, judecator

– sotul Gheorghe Surdescu, procuror la Parchetul Curtii de Apel Bucuresti;

60 – MAGDALENA CRISTIDE SERBANESCU, judecator

– sotul Gabriel Cristide Serbanescu, jurist la BNP Acord;

– fiica Raluca Cristide Serbanescu, functionar public cu statut special la MAI;

61 – MARIANA BrandUSA STEFANESCU, judecator

– nepoata Oana Brandusa, avocat in Baroul Bucuresti;

62 – CRISTINA IULIA TARCEA, judecator

– mama Elena Boroi, notar la BNP Boroi;

– fratele Gabriel Boroi, profesor la Facultatea de Drept Bucuresti;

– fratele Silviu Catalin Boroi, notar la BNP Boroi;

– sora Elena Paula Boroi, notar la BNP Boroi;

– cumnata Dana Boroi, judecator la Judecatoria Sectorului 4;

– cumnata Maria Boroi, notar la BNP Boroi;

– vara Corina Petrache, avocat;

– afin gradul IV Dragu Petrache, consilier juridic la Consiliul Judetean Ialomita;

63 – CARMEN TRANICA TEAU, judecator

– tatal Marin Teau, judecator la Judecatoria Bals;

64 – NICULAI TEODOROVICI, judecator

– fiul Costin Teodorovici, avocat stagiar la SA Nestor;

65 – DANA IARINA VARTIRES, judecator

– sotul Adrian Gabriel Vartires, procuror la Inspectia Judiciara a CSM;

– cumnatul Valentin Petrisor Vartires, avocat;

66 – ALIXANDRI VASILE, judecator

– nepoata Oana Dascalu, notar public;

67 – GHEORGHE VOICESCU, judecator

– fiul Constantin Voicescu, avocat in Baroul Bucuresti;

68 – ROMANITA VRINCEANU, judecator

– sotul Viorel Draghi, avocat in Baroul Bucuresti;

69 – VICTORIA MAFTEI, prim magistrat

– fiul Emilian Maftei, jurisconsult la SC Asirom SA;

70 – CORNELIA TANASACHE, magistrat asistent sef

– nepoata Lucia Madalina Bocu, consilier la CSM;