Majorete și dans modern – Cupa Gh. Șincai Florești
CUPA ȘCOLII „GHEORGHE ŞINCAI” FLOREŞTI
CONCURS DE MAJORETE
ŞI DANS MODERN
EDIŢIA a VII-a
6 APRILIE 2019
FLOREŞTI, JUDEŢUL CLUJ
ORA
|
PROGRAMUL EVENIMENTULUI |
|
8:00-9:00 | · Sosirea participanților | |
9:00-10:25 |
PROGRAMUL CONCURSULUI – PARTEA I | |
Peewee | Groupstunt | |
Junior | Allgirl Groupstunt | |
Junior | Coed Groupstunt | |
Peewee | Cheer | |
Junior | AllGirl Cheer | |
Junior | Coed Cheer | |
Senior | Coed Cheer
|
|
10:25-10:35 | · Pauza de ridicare a covorului | |
10:35-11:35 |
Pre-peewee |
Dance-freestyle |
Dance-contemporan | ||
Majorete Traditionale | ||
Majorete Show
Cheerdance frystyle |
||
11:35-12:35 |
Peewee |
Majorete Traditionale |
Majorete Show | ||
12:40-13:30 | · Deschiderea oficială a concursului
· Pauza de jurizare &Premierea –PARTEA I |
|
PROGRAMUL CONCURSULUI – PARTEA A II-A
|
||
13:30-15:20 | Peewee | Dance-freestyle |
Dance Hip-hop | ||
15:25-16:30 |
Junior
|
Dance contemporan |
Cheerdance frystyle | ||
Majorete show |
||
Majorete Traditionale
Dance Freestyle Dance Hip-hop |
||
16:30-17:00 |
Senior |
Majorete show |
Majorete Traditionale | ||
Dance Freestyle | ||
Dance contemporan
Dance Hip-hop |
||
17: 00-18:00 |
Pauza de jurizare &Premierea –PARTEA A II-A
|
DESFĂȘURĂTOR
CUPA ȘCOLII „GHEORGHE ŞINCAI” FLOREŞTI
CONCURS DE MAJORETE
ŞI DANS MODERN
EDIŢIA a VII-a
6 APRILIE 2019
Category/Categoria |
Code/ Codul |
Team/Echipa
|
Timeline- Ora intrării |
Peewee Groupstunt | PGS | 1. Top Secret, Asociația Sportivă Școlară „Gheorghe Șincai” Florești
2. Little Secret, Asociația Sportivă Școlară „Gheorghe Șincai”Florești
3. Pretty Secret, Asociația Sportivă Școlară „Gheorghe Șincai”Florești |
9:05
9:10
9:15
|
Junior Allgirl Groupstunt | JAG | 1. Destiny Pearls, Asociația Sportivă Școlară „Gheorghe Șincai” Florești
2. Destiny Sunshine, Asociația Sportivă Școlară „Gheorghe Șincai” Florești
3. Destiny Angels, Asociația Sportivă Școlară „Gheorghe Șincai” Florești
|
9:20
9:25
9:30
|
Junior Coed Groupstunt | JCG | 1. L- Cheers, Cheers All Stars , Bistrița
|
9:35
|
Peewee cheer | PAC
PCC |
1. Knights of Transylvania, “Fan Club Majorete” Cluj-Napoca
2. Top Secret, Asociația Sportivă Școlară „Gheorghe Șincai” Florești
3. Râșnov cheerleaders, Clubul Sportiv Olimpic Cetatea Râșnov
4.Sparkle Cheers, Cheers All Stars Bistrița
|
9:40
9:45
9:50
9:55
|
Junior AllGirl Cheer | JAC | 1. Destiny Cheer, Asociația Sportivă Școlară „Gheorghe Șincai” Florești
|
10:00
|
Junior Coed Cheer | JCC | 1. Râșnov cheerleaders, Clubul Sportiv Olimpic Cetatea Râșnov
2. Knights of Transylvania, “Fan Club Majorete” Cluj-Napoca
3.Cheers Juniors, Cheers All Stars Bistrița |
10:05
10:10
10:15
|
Senior Coed
Cheer |
SCC | 1. Knights of Transylvania, “Fan Club Majorete” Cluj-Napoca | 10:20
|
|
Pauza de retragere a covorului 10 minute
|
10: 25 -10:35
|
|
Pre-peewee Dance- freestyle | PPD | 1. Timi Time, Clubul de dans modern Timi Time Târgu Mureș
2. Sweet generation, Asociația Sportivă Unirea
3. Pământul, Adventure Time Florești |
10:35
10:40
10:45
|
Pre-peewee
Dance- contemporan |
PPD | 1. Baby generation, Asociația Sportivă Unirea,
2. The Dolls, Clubul de Dans și Gimnastică Florești
|
10:50
10:55
|
Pre-peewee
Majorete Traditionale |
PPT | 1. Baby Dolls, Clubul Copiilor Câmpia Turzii
2. MCM Girls, Casa Municipală de Cultură Gherla
3.Queens Dancing, Asociația Sportivă Invictus Gherla
|
11:00
11:05
11:10
|
Pre-peewee
Majorete Show |
PPS | 1. Magic, Școala Generală „Liviu Rebreanu” Cluj-Napoca
2. Best Junior, Asociația Club Sportiv Best Junior
3. Happy, Liceul Teoretic Eugen Pora Cluj-Napoca
|
11:15
11:20
11:25
|
Pre-Peewee cheerdance
frystyle |
PCD | 1. Baby Cheers, Cheers All Stars Bistrița
|
11:30
|
Peewee Majorete Traditionale | PT | 1. Apulum, Școala Gim. “Ion Agârbiceanu” Alba Iulia
2. MCM Girls, Casa Municipală de Cultură Gherla
3. Alegria, Clubul Sprtiv Alegria Zalău
4. Magic, Școala Generală „Liviu Rebreanu” Cluj-Napoca
5.Star Girls, Clubul Copiilor Câmpia Turzii
6. Pinky Star, Clubul Sportiv Alegria Zalău
7. Queens Dancing, Asociația Sportivă Invictus Gherla |
11:35
11:40
11:45
11:50
11:55
12:00
12:05
|
Peewee Majorete show | PS | 1. Top Dance, Școala Gimnazială “Octavian Goga” Cluj-Napoca
2. Best Junior, Asociația Club Sportiv “Best Junior” Cluj-Napoca
3. Happy, Clubul Sportiv Voința Cluj-Napoca
4. Sweet Girls, Clubul Copiilor Câmpia Turzii
5. Magic, Școala Generală „Liviu Rebreanu” Cluj-Napoca
6. Logo Dance Star, Logo Dance Oradea
|
12:10
12:15
12:20
12:25
12:30
12:35 |
Deschiderea oficială a Concursului
Pauza de jurizare și premierea PARTEA I
|
12:40- 13:30 | ||
Peewee Dance-
freestyle |
PD | 1. Pirații din Caraibe, Adventure Time Florești
2. Mini generation, Asociatia Sportiva Unirea
3. Timi Time, Clubul de dans Timi Time Târgu –Mureș
4. Alegria, Clubul Sportiv Alegria Zalău
5. Logo Dance Star-India, Logo Dance Oradea
6.Fly, Clubul Copiilor Turda
7. Pinky Star, Clubul Sprtiv Alegria Zalău
8. MiniT generation, Asociația Sportivă Unirea |
13:30
13:35
13:40
13:45
13:50
13:55
14:00
14:05
|
Peewee Dance-
hip-hop |
PD | 1. New generation, Asociația Sportivă Unirea
2. Just us Lechința, Cheers All Stars Bistrița
3. Mini generation, Asociația Sportivă Unirea
|
14:10
14:15
14:20
|
Peewee-Dance- contemporan | PD | 1. Shyny Star, Clubul de Dans și Gimnastică Florești
2. Fly, Clubul Copiilor Turda
3. New Generation, Asociația Sportivă Unirea
|
14:25
14:30
14:35
|
Peewee cheerdance
frystyle |
PCD | 1. Twinkle Cheers, Cheers All Stars Bistrița
2.Eclipse, Club Sportiv Voința Cluj-Napoca
3. Happy, Liceul Teoretic „Eugen Pora” Cluj-Napoca
4. Royal Cheers, Cheers All Star Bistrița
|
14:40
14:45
14:50
14:55
|
Junior
Majorete show |
JS | 1. Logo Dance-Sweety Fly, Logo Dance Oradea
|
15:00
|
Junior Majorete
traditionale |
JT | 1. Magic, Școala Generală „Liviu Rebreanu” Cluj-Napoca
2. Dreams Girls, Clubul Copiilor Câmpia Turzii
3. MCM Girls, Casa Municipală de Cultură Gherla
4. Queens Dancing, Asociația Sportivă Invictus Gherla Cheers |
15:05
15:10
15:15
15:20
|
Junior Dance Freestyle |
JD | 1. T generation, Asociatia Sportiva Unirea
2. Steluțele, Clubul de Dans și Gimnasticș Florești
3. Logo Dance Sweety Greece, Logo Dance Oradea
4. A&Queens, Asociația Sportivă Invictus Gherla |
15:25
15:30
15:35
15:40
|
Junior Dance
Hip-hop |
JD | 1. Blue J. Dance, Clubul de Dans și Gimnastică Florești
2. Bliss, Școala Gim. Luna de Sus
3. T-generation, Asociația Sportivă Unirea
4. Pink Space Crew, Școala Gim. Luna de Sus
|
15:45
15:50
15:55
16:00 |
Senior show | SS | 1. Logo Dance Elitte, Logo Dance Oradea | 16:30 |
Senior traditional | ST | 1. MCM Girls, Casa Municipală de Cultură Gherla | 16:35
|
Senior Dance
Freestyle
|
SD | 1. Logo Dance Elite Tango, Logo Dance Oradea
2. Bam-bum, Clubul Copiilor Turda
|
16:40
16:45 |
Senior dance contemporan | SD | 1. Fantasy, Liceul de coregrafie și artă dramatică “Octavian Stroia” Cluj-Napoca
|
16:50
|
Senior Dance
Hip-hop
|
SD | 1. ReBeLe, Clubul Copiilor Dej
2. Confidance, Clubul de Dans și Gimnastică Florești
3. Bam-bum, Clubul Copiilor Turda
|
16:55
17:00
17:05 |
PAUZA de jurizare și premierea Partea II
|
17:10- 18:00
|
!!! Acest desfășurător poate suferi modificări legate de ora intrării echipelor în concurs!